İBB Gençlik Ofisi'nden ücretsiz eğitimler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Ofisi'nin ücretsiz eğitimleri başlıyor. Detaylar kariyeristanbul.net'te!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Ofisi tarafından üniversite öğrencilerinin, mezunlarının ve tüm gençlerin kariyer ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlediği eğitimlerde ikinci dönem başlıyor. 11 farklı branşta gerçekleştirilecek olan eğitimlere katılmak isteyen gençler, online başvuru yaparak eğitimlere kayıt olabilecek. İBB Gençlik Ofisi Eğitimleri ile ilgili tüm detaylar kariyeristanbul.net'te!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, gençlere verdiği destekleri sürdürmeye devam ediyor. İlki 2019'un kasım ve aralık aylarında gerçekleştirilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Gençlik Ofisi Eğitim Programları'nın ikincisi 17 Şubat'ta başlıyor. Mevcut projelerin yanında düzenlediği eğitim programları ile gençlerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlayan İBB, gençleri kariyer ve eğitim hayatlarında bir adım ileriye taşımayı hedefliyor.

İBB Eğitimlerine Kimler Katılabilir?

Eğitimler, Cağaloğlu’nda İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren İBB Gençlik Ofisi'nde yapılacak. Üniversiteye hazırlanan, devam eden ve iş hayatına atılacak olmanın heyecanını yaşayan 17 - 30 yaş arası gençlerin katılımına açık olacak eğitimler, akademisyenler ve sektör temsilcileri tarafından verilecek. Müfredatlarına göre 24 ve 32 saatte tamamlanacak olan program, Şubat ayının ikinci haftası başlayacak ve Nisan ayının son haftasında tamamlanacak. Ders saatinin yüzde 70'i oranında devam zorunluluğu şartı taşıyan eğitimlerin sonunda gençlere katılım belgesi verilecek.

Hangi Alanlarda Eğitimler Verilecek?

Pazar hariç haftanın 6 gününe yayılacak eğitimler; İngilizce Konuşma (Speaking), Mülakat Teknikleri ve Kariyer Planlaması, Uygulamalı Finans ve Ekonometri, Yönetim ve Organizasyon, Araştırma Yöntemleri ve Sunum Teknikleri, Fotoğrafçılık, Proje Yazımı ve Yönetimi, Girişimcilik, Diksiyon, İş Hayatında Yazışmalar konularında düzenlenecek. Bunların yanında bir de Ritim Atölyesi çalışmaları gerçekleştirilecek. Eğitimlere katılanlar, teorik anlatımların yanında sınıf içi uygulama ve saha çalışmaları da yapacaklar.

Gençlik Ofisi Eğitimlerine Nasıl Kayıt Olunur?

Kayıtların başladığı eğitimlerde her konu başlığı için otuzar kişilik kontenjan bulunuyor. Başvurular ise e-posta, telefon ve online form yoluyla yapılıyor. E-mail yoluyla başvuruyu tercih edecek olanlar isim ve soy isim, mail adresleri ve telefon numaraları ile birlikte katılmak istedikleri eğitim programını yazarak genclikspor@ibb.gov.tr adresine göndererek kayıt olabilirler. 0549 805 92 35'ı arayarak da başvuru ya da bilgi alınabiliyor. Ayrıca eğitimlere katılmak isteyen gençler gün ve saatleri aynı olmayan birden fazla eğitim programına da dahil olabilecekler. Online kayıt için ise alttaki linke giriş yaparak çıkan formun doldurulması kayıt için yeterli kabul ediliyor. Gençlik Ofisi Eğitimleri'ne kayıt olmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

GENÇLİK OFİSİ EĞİTİMLERİNE KAYIT OL

Gençlik Ofisi Eğitim Takvimi

İBB Gençlik Ofisi tarafından 11 farklı alanda düzenlenecek ücretsiz eğitimlerin gün ve saatleri aşağıdaki gibidir:

İngilizce : Cumartesi 10.00-16.00
Mülakat Teknikleri ve Kariyer Planlaması : Cumartesi 12.00-15.00
Uygulamalı Finans ve Ekonometri : Salı 15.00-1700
Yönetim ve Organizasyon : Perşembe 16.00-18.00
Araştırma Yöntemleri ve Sunum Teknikleri : Salı 15.00-17.00
Ritim Atölyesi : Salı 16.00-18.00
Fotoğrafçılık : Pazartesi, Çarşamba 13.00-16.00
Proje Yazımı ve Yönetimi : Salı 10.00-13.00
Girişimcilik : Cumartesi 12.00-15.00
Diksiyon : Çarşamba 17.00–19.00
İş Hayatında Yazışmalar : Çarşamba 16.00-18.00

Yorum Gönder

0 Yorumlar